Slavné filmové a muzikálové melodie

21. 8. 2022 – Filharmonie G. Mahlera

Slavné filmové a muzikálové melodie

Populární a oblíbený koncert slavných melodií z filmu a muzikálů v podání Filharmonie G. Mahlera Jihlava a tří pěveckých sólistů. Filmová hudba se stala hudebním fenoménem a v posledních dvou dekádách zaplňuje i prestižní koncertní síně. Velice zdařilé aranže Jiřího Jakeše “ušité na tělo” orchestru Filharmonie G. Mahlera Jihlava přinášejí nezapomenutelné zážitky pro návštěvníky těchto koncertů. Prostě lidé milují slavné filmové melodie! Medailonky sólistů:

Bohdan Petrovič je absolventem Konzervatoře v Praze v roce 1996. Jako sólista opery nastudoval téměř 70 rolí tenorového repertoiru v různých operních, operetních a muzikálových inscenacích na jevištích mnoha českých divadelních scén jako např.: Národní divadlo a Státní opera v Praze, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, DJKT v Plzni, NDM Ostrava, Městské divadlo v Brně atd. Nastudoval také jednu roli v činoherním představení Mistrovská lekce po boku Elišky Balzerové. Vystupuje zároveň i na zahraničních koncertních a divadelních jevištích např. Německo, Rakousko, Švýcarsko, Holandsko, Švédsko, Norsko, Itálie, USA. Věnuje se také koncertní interpretaci písňového a oratorního repertoiru. Spolupracoval s mnoha významnými dirigenty jako např.: Jiří Bělohlávek, Jiří Kout, Bohumil Gregor, František Vajnar, Josef Chaloupka, Oliver Dohnanyi, atd. Umělecká ocenění: Jihočeská Thálie r. 2000, nominace na cenu Jednoty hudebního divadla r. 2005. Pedagogická činnost: ZUŠ G. Mahlera v Humpolci (od roku 2009), ZUŠ Zruč nad Sázavou (2010 – 2012)

Miroslava Časarová pochází z malé vesničky Křepiny na Vysočině. Po absolvování gymnázia v Humpolci vystudovala Pedagogickou fakultu UK v Praze, obor český jazyk a hudební výchova. V posledním ročníku vysoké školy začala studovat zpěv ve třídě Brigity Šulcové na Pražské konzervatoři. Tu dokončila v roce 2008. Během studií získala 1. místo v celostátní Soutěži konzervatoří v Pardubicích, stala se laureátkou soutěže Ad Honorem Mozart a na Mezinárodní soutěži A. Dvořáka jí byla udělena cena za nejlepší interpretaci soudobé hudby. Od roku 2015 se zdokonaluje u brazilského barytonisty Miguela Cavalcantiho. V roce 2007 se stala členkou autorského divadla RockOpera Praha. Od září 2018 je sólistkou Hudby hradní stráže a Policie ČR. V roce 2014 úspěšně prošla náročným tříkolovým konkurzem do muzikálu Fantom opery, kde získala roli Madamme Giry. Na operních prknech debutovala na podzim 2015 coby Sylva Varescu v Čardášové princezně F. Lehára v divadle J. K. Tyla v Plzni. Následovala Aida, 2. žínka společně s Cizí kněžnou v divadle F. X. Šaldy v Liberci. Dále Giuditta, Mařenka a Krásná Helena v Severočeském divadle v Ústí nad Labem. Bohatá je její koncertní činnost. Zpívala v Římě, ve Vatikánu, v Miláně, v Paříži či Trentu. Vystupuje v duu s klavírem či harfou, triu s varhanami a houslemi. Své recitály sama s velkým úspěchem a vtipně moderuje.

Andrea Gabrišová. Narodila se 3. 7. 1992 v Bratislavě. Už při základní škole navštěvovala Dětské baletní studio v Bratislavě, základní uměleckou školu a následně byla přijatá na konzervatoř. V roce 2013 ukončila šestileté studium absolutoriem na Církevní konzervatoři v Bratislavě (hudebně-dramatický odbor) a v současnosti je studentkou specializace muzikál na Státní konzervatoři v Bratislavě. Její umělecká působení se začala už při studiu. Od roku 2009 účinkuje v Divadle na kolesách, se kterým hostuje po celém Slovensku (kabaretní show Jemu len rúž, divadelní pohádky: Supermarkétka, Nejsladší pohádka, Příběh v oblacích, Fíha Tralala). Úspěšně se zúčastnila i televizních castingových a talentových show: 2010 – Robin Hood aneb cesta ke slávě, 2011 – Česko Slovensko má talent 2 – semifinále. V roce 2012 se stala absolutní vítězkou soutěže Muzikálová hvězda. Následně byla v sezóně 2012/2013 přijata jako členka souboru divadla Nová Scéna v Bratislavě, kde účinkovala v inscenacích Cigáni jdou do nebe a Sanitární den. V současnosti ji zde můžete vidět v muzikálu Princ a Večernice (princezna Vesna), v divadelní pohádce Bajaja a od května 2014 i v muzikálu Hairspray. Od roku 2013 spolupracuje s Milanem Markovičem na jeho projektu MM Kabaret anebo Večer Milana Markoviče trochu jinak a od roku 2014 ji můžete vidět i v inscenaci v nově obnovené Komorní Opeře Bratislava – Večer z děl terezínských skladatelů, kde v dětské opeře Brundibár ztvárňuje postavu Matky. Kromě divadelních prken se věnuje i televizi (epizodní postavy v seriálech Ordinace v růžové zahradě – SK, Město stínů, Rodinné případy – SK), nebo dabingu, kde nazpívala písně pro slovenské uvedení Disney pohádek: Petr Pan (Wendy) a Malá mořská víla.